28-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada

Kokius ženklus mūsų gyvenime palieka laikas? O gal būt mes paliekame ženklus laike? Į šiuos klausimus bandė atsakyti šalies moksleiviai balandžio 8 d. dalyvaudami 28-ojoje Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje. Respublikiniame etape kiekvienas dalyvis turėjo pateikti pirmo ir antro konkurso etapo kūrybinius darbus, kūrybinį aplanką, per tris valandas atlikti naują kūrybinį darbą ir pabendrauti su komisijos nariais, pristatydami savo idėjas, atsakydami į jų pateiktus klausimus.

Kaišiadorių rajonui atstovavo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos IV bm klasės mokinė Rugilė Galdikaitė. Komisijos vertinimui mergina pateikė meninę išraišką drąsia forma – performansu. Nūdienos emociją ir tai, kokius ji pėdsakus palieka žmogaus prisiminimuose, pasąmonėje Rugilė pademonstravo, tapydama abstrakciją savo kūnu ant drobės lakšto. „Man patinka tas kūrėjo užsimaskavimas, paslaptis, taip pat manau, kad taip lengviau įsiminti menininką“, – samprotauja autorė, pasirašanti savo kūrinius slapyvardžiu „Rumelio“. Apie olimpiados temą „Laikmečių atradimai“ Rugilė mąsto taip: „Archeologija man siejasi su gyvybe ir mirtimi, memento mori. Vienu metu esi gyvas, o paskui jau esi tik griaučių krūva dirvoje. Todėl ir nusprendžiau pavaizduoti pilną gyvybės žmogų ir tą gyvasties pėdsaką, kurį jis paliko po savęs.“

Rugilė netrukus baigs mokyklą, rinksis tolimesnį savo kelią. O tai labai prasminga kūryba, kuri palieka ryškų ženklą žmogaus gyvenime, asmenybės formavimosi etape, laike... Tad linkime Rugilei neišsenkančių kūrybinių idėjų, prasmingų tikslų ir jų išpildymo!

I konkurso etapo darbas – tapyba, asambliažas „Momento mori“, 2022 m.

1 2

II konkurso etapo darbas – tapyba, kūno menas, performansas „Evaldo pėdsakas“, 2022 m.

3  4

III konkurso etapo darbas – tapyba, kūno menas, performansas „Laiko ženklai mano kūryboje“, 2022 m. https://youtu.be/ZppWnU7jiQE

Dailės mokytoja Andromeda Ostašenkovienė

Anglų kalbos (9-10 klasių) konkursas

Įvyko Lietuvos mokinių anglų kalbos (9-10 klasių) konkurso Kaišiadorių rajono savivaldybės etapas. Joje dalyvavo gimnazijos mokiniai ir pasiekė puikių rezultatų.

9 klasių grupė

I vieta – Emma Elizabeth Redhead (I KTU), mokytoja Dovilė Kuznecovienė;

II vieta – Smiltė Truskauskaitė (I KTU), mokytoja Dovilė Kuznecovienė;

III vieta – Gabija Davalgaitė (I KTU), mokytoja Dovilė Kuznecovienė.

10 klasių grupė

II vieta – Austėja Ručinskaitė (II hs), mokytoja Vilma Kanclerienė;

II vieta – Liepa Staninaitė (II KTU), mokytoja Dovilė Kuznecovienė;

III vieta – Meida Saikauskaitė (II KTU), mokytoja Dovilė Kuznecovienė.

Anglų kalbos olimpiada

Įvyko Lietuvos 11 klasės anglų kalbos olimpiados Kaišiadorių rajono savivaldybės etapas. Joje dalyvavo gimnazijos mokiniai ir pasiekė puikių rezultatų.

I vieta – Andrėja Šriupšaitė (III bm-hs), mokytoja Vilma Kanclerienė;

II vieta – Kamilė Pupalaigytė (IIIbm-hs), mokytoja Dainora Melinskienė;

III vieta – Neilas Karalevičius (III bm-ft), mokytoja Dovilė Kuznecovienė.

Į Lietuvos 11 klasių anglų kalbos olimpiados respublikinį etapą vyks gimnazistė Andrėja Šriupšaitė.

Arnas Šiūša – respublikinės informatikos olimpiados dalyvis

IV ft klasės mokinys Arnas Šiūša sėkmingai sudalyvavęs Dr.J.P.Kazicko regioniniame konkurse (pirmoji vieta ir piniginis prizas), finaliniame (šalies) etape (trečioji vieta ir piniginis prizas), pateko į respublikinę informatikos olimpiadą, kuri vyko kovo 23—26 dienomis Vilniaus Gedimino technikos universitete (Vilnius TECH). Keturias dienas Vilniuje mokinys praleido ne tik spręsdamas uždavinius (dvi dienos po 5 valandas), bet ir dalyvaudamas sportiniuose renginiuose, paskaitose ir susitikimuose, protmūšyje. Gimnazistas pasisėmė patirties, įsigijo naujų draugų.

Džiaugiamės ir didžiuojamės Arnu, jo pasiekimais ir linkime, kad visos jo ateities svajonės išsipildytų.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Skaidrė Kriugždienė

Biologijos olimpiada

Įvyko Lietuvos mokinių biologijos olimpiados Kaišiadorių rajono savivaldybės etapas. Joje dalyvavo gimnazijos mokiniai ir pasiekė puikių rezultatų.

9 klasių grupė

III vieta – Austėja Kertenytė (I KTU).

10 klasių grupė

II vieta – Gabija Zakarauskaitė (II KTU);

III vieta – Goda Bartninkaitė (II KTU).

11 klasių grupė

I vieta – Simona Tamošiūnaitė (III bm-hs);

II vieta – Ieva Tamutytė (III bm-ft);

III vieta – Augustė Jankauskaitė (III bm-ft).

12 klasių grupė

I vieta – Deimantė Pabiržytė (IV bm);

II vieta – Agata Zhulenko (IV bm);

III vieta – Justė Jurevičiūtė (IV bm).

Gimnazisčių biologijos mokytoja - Virginija Aleksiūnienė.

Gegužė 2024